Esencialinio tremoro sukelto rankų drebėjimo mažinimas

Šiuo metu vis dar vykdomo tyrimo tarpiniai rezultatai yra žemiau pateiktose kreivėse bei grafikuose, kas demonstruoja, kad su įrenginiu VILIM ball rankų drebėjimo mažinimas yra efektyvus sergantiems Esencialiniu tremoru (pavyzdžiai iš šiuo metu vykstančių tyrimų LSMU):

Tarpinių tyrimų rezultatų apibendrinimas:

Tyrimo metu, vertinant terapijos efektyvumą daugiau drebančiai rankai buvo nustatyta, kad 13 iš 17 pacientų tremoras buvo sumažintas vos po 3 min. trukusios terapijos su VILIM ball įrenginiu. Vidutiniškai tremoras sumažėjo 56 %. Šie duomenys nustatyti kaip statistiškai patikimi.

Remiantis įrenginį išbandžiusiųjų žmonių atsiliepimais, daugiau kaip 80 % teigė jaučiantys teigiamą efektą po terapijos. Šie duomenys gauti iš daugiau kaip 150 savo noru įrenginį išbandžiusių žmonių.

Tyrimas šiuo metu dar tęsiamas ir jo pabaigoje bus pateikti galutiniai rezultatai. Esami rezultatai parodo, jog įrenginys gali būti sėkmingai naudojamas rankų drebėjimui mažinti, ypač prieš atliekant tokius procesus, kaip valgymas, rašymas ar kita veikla, kuomet svarbu rankų stabilumas. Šiai dienai rinkoje analogiško sprendimo mūsų sukurtam įrenginiui nėra. Nors jo efektyvumas nėra 100 %, tačiau jį išbandę pacientai teigiamai atsiliepė ir mato naudą net ir kuomet drebėjimas sumažinamas keliasdešimt procentų. Tolimesnių tyrimų metu bus siekiama didinti prietaiso efektyvumą bei pasiūlyti sprendimą, padėsiantį sumažinti rankų drebėjimą iki minimumo arba jį visai eliminuoti.

Ankstesnių studijų metu buvo užfiksuotas teigiamas virpesių poveikis sergantiems Parkinsono liga. Tremoro bei sąstingio rezultatai pagerėjo atitinkamai 25 % bei 24 % (Haas, 2006).

Kitame tyrime aprašoma kombinuotos viso kūno virpesių ir mankštos terapijos nauda, sergantiems Parkinsono liga. Buvo nustatyta, kad ši terapija duoda ženklią trumpalaikę naudą motorikai, laikysenai ir kasdienei veiklai (Edmonston , 2016, publikacija ).

King’o (2009) ir kolegų studijoje pažymima, jog virpesių terapija gali būti naudojama kaip alternatyva nefarmakologiniui gydymui nes tyrimų metu, po virpesių terapijos, buvo užfiksuotas ženklus sąstingio bei tremoro sumažėjimas sergantiems Parkinsono liga.

Heiko (2009) ir kolegų atliktos studijos išvadose paminėta, jog po viso kūno vibracinės terapijos buvo pastebėtas ženkliai sumažėjęs drebulys ir sąstingis, taip pat ženkliai padidėjo žingsnio ilgis ir padidėjo ėjimo greitis.

Saggini su kolegomis (2017) apžvelgė virpesių terapijos taikymą neuroreabilitaciajai bei įžvelgė daug potencialo ateityje šios terapijos taikymui bei tyrimams.

Jöbges su kolegomis (2002) atlikti tyrimai parodė, jog raumeninių virpesių stimuliacija gali būti efektyvi mažinant rankų tremorą

ĮRENGINĮ NAUDOAJNČIŲ ŽMONIŲ ATSILIEPIMAI

Kamoliukas

★★★★☆
Sis pretaisas man labai reikalingas ir del. sveikatos man padeda!!! Dekoju Su pagarba Ivanas
- Ivanas

padėka

★★★★★
labai dėkojame KTU mokslininkams, sukūrusiems tokį nuostabų gaminį, kuris tikrai padeda nuo rankų drebėjimo. Jūsų sukurtas Vilim kamuoliukas pripažintas metų atradimu. Šių mokslininkų ne tik geri išradimai, bet ir malonus bendravimas, geranoriška pagalba esant reikalui. Kamuoliuką laikau 3 kartus per dieną po 10 min. -tremoras žymiai sumažėjo. Poveikis išlieka ilgą laiką, rankų drebėjimas, aplamai, sumažėjo. Ačiū už šį stabuklą. Janina - zofija.
- janina

Stebuklingas ViLim balk kamuoliukas

★★★★★
Noriu Jums labai padėkoti už šį atradimą. Mamai tikrai padeda, ko tikrai nesitikėjom. Net kai kurie daktarai nustebę kai papasakojam. Manom kad reikalinga daugiau info apie tai, ne visi naudotis gali internetu, todėl daug kas apie tai nežino. Sėkmės Jums. Ir labai labai ačiū.
- Jurgita

★★★★☆
Terapija puiki, atrodo tremorą kažkiek sumažino.
- Ramūnas

★★★★★
Noriu jums labai padėkoti už jūsų atradimą. Kamuoliukas nuo virpėjimo, mano mamai labai padeda, negalėjom atsistebėti ir labai džiaugiamės. Ačiū labai ir Jums sėkmės darbuose.
- Inesa

Vilim

★★★★☆
Irenginys sumazina ranku drebuli.
- Pranas

★★★★★
Mano liga yra corticobasal syndrome ir vaistu sios ligos sukeliamiems simptomams palengvinti nera. Deka sio kamuoliuko as galiu atsipalaiduoti, ranka nurimsta. Naudoju kamuoliuka du kartus dienoje. Aciu uz puiku aptarnavima, operatyvuma.
- Jonas

„ViLim Ball“ įrenginys

★★★★☆
Mano mama serga Parkinsono liga ir šį įrenginį nusprendė išbandyti dėl rankos tremoro. Nors po pirmo įrenginio išbandymo mamai skaudėjo peties sąnarį, tačiau po trečio bandymo jau galėjo panešti lėkštę su maistu. Dabar po procedūros kurį tai laiką gali savarankiškai valgyti ir gražiai rašyti.
- Šviesa

Vibruojantis kamuoliukas

★★★★★
Susiradau internete apie vibruojantį kamuoliuką ir nupirkau vyrui, nes jam gydytojų nustatyta diagnozė esencialinis tremoras (rankų drebėjimas), o vaistų nėra. Jūsų sukurtas kamuoliukas tiesiog išsigelbėjimas. Naudoja per dieną kokius 2 ir 3 kartus po 10 min. ir po to tikrai daug mažiau dreba rankos, geresnė rankų koordinacija, judesiai, gali pats pavalgyti. Dėkoju, kad sukūrėte tokį įrenginį, kuris gali pagelbėti žmonėms. Dėkoju Jums už operatyvumą ir malonų bendravimą. Sėkmės Jums !
- Rita