ViLim Ball įrenginys

Prietaiso veikimo principas

Jau 1880 metais prancūzų neurologas Jean-Martin Charcot pastebėjo, jog sergantieji Parkinsono liga jaučia sumažėjusį tremorą po kelionės traukiniu ar jodinėjimo arkliais. Maždaug nuo to laiko atsirado pirmosios virpesių terapijos taikymo užuomazgos neuroreabilitacijoje. Tuo remiasi ir mūsų sukurtas ViLim ball įrenginys, kuris skleidžia tam tikro dažnio bei formos mechaninius virpesius, kurių pagalba yra sumažinamas rankų drebėjimas bei plaštakų sąstingis.

ViLim ball įrenginys turi dvi versijas: viena skirta žmonėms, sergantiems Esensialiniu tremoru siekiant sumažinti rankų drebėjimą, kita – Reumatinio artrito sukeltam sąstingiui mažinti. Liekamasis terapijos efektas Esensialiniam tremorui šiuo metu tiriamas LSMU Kauno klinikose. Preliminariais duomenimis, rankų drebėjimas sumažėja apie 15-30 min. po 3 minutes trukusios terapijos.

Prietaiso naudojimo rekomendacijos

Esensialinio tremoro atveju, rekomenduojama prietaisą naudoti prieš procesą, kuriuo metu aktualus mažesnis rankų drebėjimas, pvz., valgymas ar rašymas. Prietaisą rekomenduojama laikyti delne švelniai prispaudus pirštais, nes tokiu būdu perduodama didžiausia energija, tad prietaiso poveikis didesnis. Rekomenduojama minimali terapijos trukmė – 5 min. Ankstesniais tyrimais (Haas, 2006) buvo patvirtinta, jog 5 serijų 60 sekundžių trukmės terapija (su 60 sek. tarpu tarp kiekvienos iš jų) sumažina tremorą bei sąstingį atitinkamai 25 % ir 24 %. Konkretus būtent šio prietaiso poveikis yra tiriamas LSMU Kauno klinikose. Tyrimo rezultatus numatoma turėti 2018 rugsėjo mėnesį.

Reumatinio artrito atveju, rekomenduojama prietaisą naudoti ryte, iš karto atsikėlus. Rekomenduojama minimali terapijos trukmė – 5 minutės. Pirminių tyrimų rezultatai parodė, jog po terapijos plaštakos sąstingis sumažėjo 9 iš 10 tiriamųjų.

Prietaisas gali būti įkraunamas standartiniu microUSB įkrovėju, paprastai komplektuojamu su išmaniaisiais telefonais. Prietaisas gali būti įkraunamas tiek tiesiogiai per elektros tinklą, tiek prijungus prie kompiuterio, per USB sąsają.

Prietaisas, skirtas Esensialiniam tremorui, su pilnai įkrautu akumuliatoriumi gali dirbti apie 1 val. 20 min., o skirttas Reumatoidiniam artritui – iki 6 val.

Prietaiso įkrovimo laikas, nuo visiškai tuščio akumuliatoriaus iki visiškai pilno – apie 1 valanda.

Įkišus USB laidą į krovimo lizdą bei prietaise esančią microUSB jungtį (Pav. 1 (d)), užsidega raudona lemputė, indikuojanti krovimąsi. Kuomet lemputė užgesta – indikuojama, jog prietaisas pilnai įkrautas.

Prietaisą laikyti delne švelniai prispaudus pirštais. Terapijos metu, ranką padėti laisvai, nelaikyti įtempus ar užsukus riešo. Tokiu būdu prietaiso poveikis didžiausias.

Liekamasis terapijos poveikis gali būti labai įvairus ir priklauso nuo individualių kiekvieno žmogaus sąvybių. Praktikoje pastebėjome, jog jis gali trukti nuo kelių minučių iki keleto valandų.

Svarbu suprasti, kad virpesių terapija yra tik simptomus mažinančių detalių dalis bei nebus vienintelė priemonė visiškai pašalinanti rankų drebėjimą.

Įrenginio rekomendacinės kontraindikacijos:

Nėštumas, vėžiniai susirgimai, įvairaus tipo nesenai įvykusios traumos, ūminis uždegimas, esami kraujo krešuliai, pooperacinis laikotarpis, širdies darbo sutrikimai, aukštas kraujospūdis, širdies stimuliatorius. Esant bent vienam iš išvardintų požymių nerekomenduojama įrenginio naudoti be gydytojo leidimo.

Įrenginį naudojančių žmonių atsiliepimai:

Vibruojantis kamuoliukas

★★★★★
5 5 1
Labai džiaugiuosi Jūsų sukurtu įrenginiu, nes tikrai veikia puikiai, daug lengviau ir greičiau atlikti darbus, kada tremoras panaudojus kamuoliuką sumažėjęs, geresnė rankų koordinacija, plastiškesni judesiai. Ir nuotaika pagerėja, tarsi psichologiškai tvirtesnis jautiesi. Be to, nereikia eikvoti papildomo laiko, nes kamuoliuką paimti į rankas gali ar žiūrint televizorių, ar dirbant prie kompiuterio. Tai yra labai didelis privalumas. Taigi, manau, šis kamuoliukas – tikrai vertingas ir reikalingas įrenginys. Ačiū visiems, kas jį sukūrė ir pristatė rinkai.

Veiksmingas 100%

★★★★★
5 5 1
Išbandyti šį kamuoliuką teko visai netikėtai, kai beveik prieš metus susilaukiau sūnaus. Praėjus mėnesiui po gimdymo pastebėjau, kad rytais pradėjo labai stipriai tirpti plaštakos, pirštai pasidarė sustingę, kai kurie rankų judesiai tapo nevalingi. Kartais sąstingis trukdavo iki pat vakaro, o kartais visai nepraeidavo, dėl to pradėjau jausti diskomfortą atliekant elementarius darbus namuose. Sunerimau ir pradėjau domėtis šių simptomų gydymo būdais. Mano atveju reumatologų atlikti tyrimai nerodė uždegimų ir nebuvo skirti jokie vaistai šių simptomų šalinimui. Gydytojų išvadose buvo teigiama, kad ilgainiui hormonų pusiausyra turi susinormalizuoti ir simptomai turėtų išnykti. Tačiau tokia mano būklė manęs netenkino, nuolat jaučiau nepatogumus ir ieškojau alternatyių būdų, kas galėtų man padėti. Internete perskaičiusi straipsnį apie Vilim kamuoliuką atkreipiau dėmesį į tai, jog jis padeda mažinti sąstingį, kas man ir buvo aktualu. Nutariau jį išbandyti. Kamuoliuką naudojau tik pabudus ryte apie 10-15 minučių, juntamą skirtumą pajutau jau pirmo pusvalandžio bėgyje: plaštaka ir pirštai tapo lankstesni, sąstingis juntamai sumažėjo, toks jausmas, kad kamuoliuko vibracija nuėmė visą mano rankas slėgusią įtampą ir kas labiausiai mane nustebino, šis pagerėjimas buvo juntamas kelias valandas, o jei turėdavau galimybę kamuoliuką palaikyti įjungtą ilgiau, net ir visą dieną! Nuo naudojimo pradžios rezultatas neabejotinai yra juntamas ir sveikatos būklė bei gyenimo kokybė tik pagerėjo. Labai džiaugiuosi, kad kamuoliuką išbandžiau ir jis mano ligos atveju taip pat padėjo. Ačiū Jūsų visai komandai.

Vilim kamuoliukas

★★★★★
5 5 1
Bandymų keliu nusistačiau, kad iš karto po seanso (10 min.) galiu rašyti be sutrikimo. Naudoju 2 k. per darbo dieną,- vieną ranką 10 min., kitą 5 min. Kol kas patenkintas.

Vilim

★★★★★
5 5 1
Prieš porą savaičių nupirkau kamuoliuką sūnui, kuriam yra tokia problema kaip, rankų drebėjimas. Kmamuoliukas tikrai veikia tik dar nenustatėme kokiam tiksliai laikui nustoja drebėti rankos. Esu labai patenkintas KTU kolektyvo dėmesiu ir bendravimu. Visiems didelis AČIŪ

geriausias draugas

★★★★★
5 5 1
12 m. sūnus turi neurologinį sutrikimą, dėl kurio rankų negali visiškai suvaldyti. nors tai nėra tremoras, bet kamuoliukas padeda, po seanso lengviau rašyti, valgyti. mokykloje atsiranda daugiau motyvacijos. sūnui sakiau, kad jo gyvenimui dabar tai bus geriausias draugas.

Vibruojantis kamuoliukas

★★★★★
5 5 1
Susiradau internete apie vibruojantį kamuoliuką ir nupirkau vyrui, nes jam gydytojų nustatyta diagnozė esencialinis tremoras (rankų drebėjimas), o vaistų nėra. Jūsų sukurtas kamuoliukas tiesiog išsigelbėjimas. Naudoja per dieną kokius 2 ir 3 kartus po 10 min. ir po to tikrai daug mažiau dreba rankos, geresnė rankų koordinacija, judesiai, gali pats pavalgyti. Dėkoju, kad sukūrėte tokį įrenginį, kuris gali pagelbėti žmonėms. Dėkoju Jums už operatyvumą ir malonų bendravimą. Sėkmės Jums !

„ViLim Ball“ įrenginys

★★★★☆
4 5 1
Mano mama serga Parkinsono liga ir šį įrenginį nusprendė išbandyti dėl rankos tremoro. Nors po pirmo įrenginio išbandymo mamai skaudėjo peties sąnarį, tačiau po trečio bandymo jau galėjo panešti lėkštę su maistu. Dabar po procedūros kurį tai laiką gali savarankiškai valgyti ir gražiai rašyti.

★★★★★
5 5 1
Mano liga yra corticobasal syndrome ir vaistu sios ligos sukeliamiems simptomams palengvinti nera. Deka sio kamuoliuko as galiu atsipalaiduoti, ranka nurimsta. Naudoju kamuoliuka du kartus dienoje. Aciu uz puiku aptarnavima, operatyvuma.

Vilim

★★★★☆
4 5 1
Irenginys sumazina ranku drebuli.