Rankų drebėjimo mažinimas

Esensialinio tremoro sukelto rankų drebėjimo mažinimas

Šiuo metu vis dar vykdomo tyrimo tarpiniai rezultatai yra žemiau pateiktose kreivėse bei grafikuose, kas demonstruoja, kad su įrenginiu ViLim ball rankų drebėjimo mažinimas yra efektyvus sergantiems Esensialiniu tremoru (pavyzdžiai iš šiuo metu vysktančių tyrimų LSMU):

Archimedo spiralė po terapijos rankų drebėjimo mažinimas  Terapijos rankų drebėjimo mažinimas matomas prieš ir po  Glotnesnė spiralė po terapijos rankų drebėjimo mažinimas  Terapijos rankų drebėjimo mažinimas kairei ir dešinei rankoms

Tarpinių tyrimų rezultatų apibendrinimas:

Tyrimo metu, vertinant terapijos efektyvumą daugiau drebančiai rankai buvo nustatyta, kad 13 iš 17 pacientų tremoras buvo sumažintas vos po 3 min. trukusios terapijos su ViLim ball įrenginiu. Vidutiniškai tremoras sumažėjo 56 %. Šie duomenys nustatyti kaip statistiškai patikimi.

Remiantis įrenginį išbandžiusiųjų žmonių atsiliepimais, daugiau kaip 80 % teigė jaučiantys teigiamą efektą po terapijos. Šie duomenys gauti iš daugiau kaip 150 savo noru įrenginį išbandžiusių žmonių.

Tyrimas šiuo metu dar tęsiamas ir jo pabaigoje bus pateikti galutiniai rezultatai. Esami rezultatai parodo, jog įrenginys gali būti sėkmingai naudojamas rankų drebėjimui mažinti, ypač prieš atliekant tokius procesus, kaip valgymas, rašymas ar kita veikla, kuomet svarbu rankų stabilumas. Šiai dienai rinkoje analogiško sprendimo mūsų sukurtam įrenginiui nėra. Nors jo efektyvumas nėra 100 %, tačiau jį išbandę pacientai teigiamai atsiliepė ir mato naudą net ir kuomet drebėjimas sumažinamas keliasdešimt procentų. Tolimesnių tyrimų metu bus siekiama didinti prietaiso efektyvumą bei pasiūlyti sprendimą, padėsiantį sumažinti rankų drebėjimą iki minimumo arba jį visai eliminuoti.

Ankstesnių studijų metu buvo užfiksuotas teigiamas virpesių poveikis sergantiems Parkinsono liga. Tremoro bei sąstingio rezultatai pagerėjo atitinkamai 25 % bei 24 % (Haas, 2006).

Kitame tyrime aprašoma kombinuotos viso kūno virpesių ir mankštos terapijos nauda, sergantiems Parkinsono liga. Buvo nustatyta, kad ši terapija duoda ženklią trumpalaikę naudą motorikai, laikysenai ir kasdienei veiklai (Edmonston , 2016, publikacija ).

King’o (2009) ir kolegų studijoje pažymima, jog virpesių terapija gali būti naudojama kaip alternatyva nefarmakologiniui gydymui nes tyrimų metu, po virpesių terapijos, buvo užfiksuotas ženklus sąstingio bei tremoro sumažėjimas sergantiems Parkinsono liga.

Heiko (2009) ir kolegų atliktos studijos išvadose paminėta, jog po viso kūno vibracinės terapijos buvo pastebėtas ženkliai sumažėjęs drebulys ir sąstingis, taip pat ženkliai padidėjo žingsnio ilgis ir padidėjo ėjimo greitis.

Saggini su kolegomis (2017) apžvelgė virpesių terapijos taikymą neuroreabilitaciajai bei įžvelgė daug potencialo ateityje šios terapijos taikymui bei tyrimams.

Jöbges su kolegomis (2002) atlikti tyrimai parodė, jog raumeninių virpesių stimuliacija gali būti efektyvi mažinant rankų tremorą

Įrenginį naudojančių žmonių atsiliepimai:

Vibruojantis kamuoliukas

★★★★★
5 5 1
Labai džiaugiuosi Jūsų sukurtu įrenginiu, nes tikrai veikia puikiai, daug lengviau ir greičiau atlikti darbus, kada tremoras panaudojus kamuoliuką sumažėjęs, geresnė rankų koordinacija, plastiškesni judesiai. Ir nuotaika pagerėja, tarsi psichologiškai tvirtesnis jautiesi. Be to, nereikia eikvoti papildomo laiko, nes kamuoliuką paimti į rankas gali ar žiūrint televizorių, ar dirbant prie kompiuterio. Tai yra labai didelis privalumas. Taigi, manau, šis kamuoliukas – tikrai vertingas ir reikalingas įrenginys. Ačiū visiems, kas jį sukūrė ir pristatė rinkai.

Veiksmingas 100%

★★★★★
5 5 1
Išbandyti šį kamuoliuką teko visai netikėtai, kai beveik prieš metus susilaukiau sūnaus. Praėjus mėnesiui po gimdymo pastebėjau, kad rytais pradėjo labai stipriai tirpti plaštakos, pirštai pasidarė sustingę, kai kurie rankų judesiai tapo nevalingi. Kartais sąstingis trukdavo iki pat vakaro, o kartais visai nepraeidavo, dėl to pradėjau jausti diskomfortą atliekant elementarius darbus namuose. Sunerimau ir pradėjau domėtis šių simptomų gydymo būdais. Mano atveju reumatologų atlikti tyrimai nerodė uždegimų ir nebuvo skirti jokie vaistai šių simptomų šalinimui. Gydytojų išvadose buvo teigiama, kad ilgainiui hormonų pusiausyra turi susinormalizuoti ir simptomai turėtų išnykti. Tačiau tokia mano būklė manęs netenkino, nuolat jaučiau nepatogumus ir ieškojau alternatyių būdų, kas galėtų man padėti. Internete perskaičiusi straipsnį apie Vilim kamuoliuką atkreipiau dėmesį į tai, jog jis padeda mažinti sąstingį, kas man ir buvo aktualu. Nutariau jį išbandyti. Kamuoliuką naudojau tik pabudus ryte apie 10-15 minučių, juntamą skirtumą pajutau jau pirmo pusvalandžio bėgyje: plaštaka ir pirštai tapo lankstesni, sąstingis juntamai sumažėjo, toks jausmas, kad kamuoliuko vibracija nuėmė visą mano rankas slėgusią įtampą ir kas labiausiai mane nustebino, šis pagerėjimas buvo juntamas kelias valandas, o jei turėdavau galimybę kamuoliuką palaikyti įjungtą ilgiau, net ir visą dieną! Nuo naudojimo pradžios rezultatas neabejotinai yra juntamas ir sveikatos būklė bei gyenimo kokybė tik pagerėjo. Labai džiaugiuosi, kad kamuoliuką išbandžiau ir jis mano ligos atveju taip pat padėjo. Ačiū Jūsų visai komandai.

Vilim kamuoliukas

★★★★★
5 5 1
Bandymų keliu nusistačiau, kad iš karto po seanso (10 min.) galiu rašyti be sutrikimo. Naudoju 2 k. per darbo dieną,- vieną ranką 10 min., kitą 5 min. Kol kas patenkintas.

Vilim

★★★★★
5 5 1
Prieš porą savaičių nupirkau kamuoliuką sūnui, kuriam yra tokia problema kaip, rankų drebėjimas. Kmamuoliukas tikrai veikia tik dar nenustatėme kokiam tiksliai laikui nustoja drebėti rankos. Esu labai patenkintas KTU kolektyvo dėmesiu ir bendravimu. Visiems didelis AČIŪ

geriausias draugas

★★★★★
5 5 1
12 m. sūnus turi neurologinį sutrikimą, dėl kurio rankų negali visiškai suvaldyti. nors tai nėra tremoras, bet kamuoliukas padeda, po seanso lengviau rašyti, valgyti. mokykloje atsiranda daugiau motyvacijos. sūnui sakiau, kad jo gyvenimui dabar tai bus geriausias draugas.

Vibruojantis kamuoliukas

★★★★★
5 5 1
Susiradau internete apie vibruojantį kamuoliuką ir nupirkau vyrui, nes jam gydytojų nustatyta diagnozė esencialinis tremoras (rankų drebėjimas), o vaistų nėra. Jūsų sukurtas kamuoliukas tiesiog išsigelbėjimas. Naudoja per dieną kokius 2 ir 3 kartus po 10 min. ir po to tikrai daug mažiau dreba rankos, geresnė rankų koordinacija, judesiai, gali pats pavalgyti. Dėkoju, kad sukūrėte tokį įrenginį, kuris gali pagelbėti žmonėms. Dėkoju Jums už operatyvumą ir malonų bendravimą. Sėkmės Jums !

„ViLim Ball“ įrenginys

★★★★☆
4 5 1
Mano mama serga Parkinsono liga ir šį įrenginį nusprendė išbandyti dėl rankos tremoro. Nors po pirmo įrenginio išbandymo mamai skaudėjo peties sąnarį, tačiau po trečio bandymo jau galėjo panešti lėkštę su maistu. Dabar po procedūros kurį tai laiką gali savarankiškai valgyti ir gražiai rašyti.

★★★★★
5 5 1
Mano liga yra corticobasal syndrome ir vaistu sios ligos sukeliamiems simptomams palengvinti nera. Deka sio kamuoliuko as galiu atsipalaiduoti, ranka nurimsta. Naudoju kamuoliuka du kartus dienoje. Aciu uz puiku aptarnavima, operatyvuma.

Vilim

★★★★☆
4 5 1
Irenginys sumazina ranku drebuli.