Rankų drebėjimo mažinimas

Esensialinio tremoro sukelto rankų drebėjimo mažinimas

Šiuo metu vis dar vykdomo tyrimo tarpiniai rezultatai yra žemiau pateiktose kreivėse bei grafikuose, kas demonstruoja, kad su įrenginiu ViLim ball rankų drebėjimo mažinimas yra efektyvus sergantiems Esensialiniu tremoru (pavyzdžiai iš šiuo metu vysktančių tyrimų LSMU):

Archimedo spiralė po terapijos rankų drebėjimo mažinimas  Terapijos rankų drebėjimo mažinimas matomas prieš ir po  Glotnesnė spiralė po terapijos rankų drebėjimo mažinimas  Terapijos rankų drebėjimo mažinimas kairei ir dešinei rankoms

Tarpinių tyrimų rezultatų apibendrinimas:

Tyrimo metu, vertinant terapijos efektyvumą daugiau drebančiai rankai buvo nustatyta, kad 13 iš 17 pacientų tremoras buvo sumažintas vos po 3 min. trukusios terapijos su ViLim ball įrenginiu. Vidutiniškai tremoras sumažėjo 56 %. Šie duomenys nustatyti kaip statistiškai patikimi.

Remiantis įrenginį išbandžiusiųjų žmonių atsiliepimais, daugiau kaip 80 % teigė jaučiantys teigiamą efektą po terapijos. Šie duomenys gauti iš daugiau kaip 150 savo noru įrenginį išbandžiusių žmonių.

Tyrimas šiuo metu dar tęsiamas ir jo pabaigoje bus pateikti galutiniai rezultatai. Esami rezultatai parodo, jog įrenginys gali būti sėkmingai naudojamas rankų drebėjimui mažinti, ypač prieš atliekant tokius procesus, kaip valgymas, rašymas ar kita veikla, kuomet svarbu rankų stabilumas. Šiai dienai rinkoje analogiško sprendimo mūsų sukurtam įrenginiui nėra. Nors jo efektyvumas nėra 100 %, tačiau jį išbandę pacientai teigiamai atsiliepė ir mato naudą net ir kuomet drebėjimas sumažinamas keliasdešimt procentų. Tolimesnių tyrimų metu bus siekiama didinti prietaiso efektyvumą bei pasiūlyti sprendimą, padėsiantį sumažinti rankų drebėjimą iki minimumo arba jį visai eliminuoti.

Ankstesnių studijų metu buvo užfiksuotas teigiamas virpesių poveikis sergantiems Parkinsono liga. Tremoro bei sąstingio rezultatai pagerėjo atitinkamai 25 % bei 24 % (Haas, 2006).

Kitame tyrime aprašoma kombinuotos viso kūno virpesių ir mankštos terapijos nauda, sergantiems Parkinsono liga. Buvo nustatyta, kad ši terapija duoda ženklią trumpalaikę naudą motorikai, laikysenai ir kasdienei veiklai (Edmonston , 2016, publikacija ).

King’o (2009) ir kolegų studijoje pažymima, jog virpesių terapija gali būti naudojama kaip alternatyva nefarmakologiniui gydymui nes tyrimų metu, po virpesių terapijos, buvo užfiksuotas ženklus sąstingio bei tremoro sumažėjimas sergantiems Parkinsono liga.

Heiko (2009) ir kolegų atliktos studijos išvadose paminėta, jog po viso kūno vibracinės terapijos buvo pastebėtas ženkliai sumažėjęs drebulys ir sąstingis, taip pat ženkliai padidėjo žingsnio ilgis ir padidėjo ėjimo greitis.

Saggini su kolegomis (2017) apžvelgė virpesių terapijos taikymą neuroreabilitaciajai bei įžvelgė daug potencialo ateityje šios terapijos taikymui bei tyrimams.

Jöbges su kolegomis (2002) atlikti tyrimai parodė, jog raumeninių virpesių stimuliacija gali būti efektyvi mažinant rankų tremorą